FYZICKÁ PŘÍPRAVA A FUNKČNÍ TRÉNINK

.

Tenis je jedním z nejnáročnějších sportů na koordinaci, celkovou pohybovou dovednost a fyzickou zdatnost. Fyzická příprava a funkční trénink tvoří nedílnou součást tréninkové přípravy tenisových hráčů na všech úrovních a nelze ji v systematickém tréninku opomíjet.

Cílem fyzické přípravy je co nejlépe připravit děti a mládež na tenisová utkání, vytvořit jim pevné základy pro trénink v následné věkové kategorii, a v neposlední řadě utvořit pozitivní vztah ke sportu jako celoživotní aktivitě.

Koncept fyzické přípravy a funkčních tréninků respektuje vývojové charakteristiky a věková specifika daného jednotlivce, dále klade důraz na prevenci poškození mladého organismu nadměrnou a nevyváženou zátěží a na přirozený sportovní vývoj jedince.

Pomocí doplňkových sportů se rozvíjí všestrannost hráče a částečně kompenzuje jednostranné tenisové zatížení. Vzhledem k tomu, že tréninky probíhají převážně ve skupině, snaží se také tenistovi, jakožto individuálnímu sportovci, ukázat kolektivní chápání sportu a spolupráci v něm.

© 2019 Tenisová škola Ing. Víta Andrese. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode